BİTLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BASIN AÇIKLAMASI

BASIN AÇIKLAMASI

 

 

BASIN AÇIKLAMASI

05.04.2015 tarihinde bazı medya organlarında  “Çocukları için köydeki evini dersliğe Dönüştürdüler” başlığı ile yayımlanan habere ilişkin aşağıdaki açıklamanın yapılmasına lüzum görülmüştür.

2012 Yılından bu yana İlimiz Hizan İlçesi Ekinli Köyü Deliklitaş Mezrasında okul yapma çalışmalarımız sürmektedir.Ancak son 3 yıldır bütçeye bu amaçla ödenek konulmasına rağmen o köyümüzde yapılacak uygun bir arsa bulunamamıştır.

Bu mezradaki 22 öğrencimizin eğitiminin devam edebilmesi için 30 m2lik köy odası geçici derslik olarak tahsis edilmiş olup;bugüne kadar kullanılmaktadır.

Köyümüzde halen 1 kadrolu ve 1 ücretli öğretmenimiz ile; 22 öğrenci Eğitim-Öğretime devam etmektedir.Ulaşım güçlüğü nedeniye bu öğrencilerimiz taşıma kapsamına alınamamıştır.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce 1 aydır yer bulma çalışmaları yürütülmektedir.

Arsa problemi çözülünce bu köyümüze 1 Derslik ve 1 Lojman ivedi olarak yapılıp, önümüzdeki Eğitim/Öğretim Yılında öğrencilerimizin hizmetine sunulacaktır.

Ancak tüm çabalarımıza rağmen arsa bulunamadığı takdirde,  bu öğrencilerimiz tüm imkanlar zorlanarak önümüzdeki Eğitim/Öğretim Yılında; Taşıma kapsamında eğitimlerini sürdüreceklerdir.

 

 

 

Bitlis İl Mİlli Eğitim Müdürlüğü

Yeni Hükümet Konağı Kat 3 BİTLİS - (434) 280 13 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.