BİTLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BİTLİS “Hayat Boyu Öğrenme Şenlikleri” Başladı

  “Hayat Boyu Öğrenme Şenlikleri” 02 Mayıs Çarşamba günü Bitlis Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğündeki etkinlikle başladı.  
BİTLİS “Hayat Boyu Öğrenme Şenlikleri” Başladı

    Toplumda öğrenme kültürünü yaygınlaştırmak, farkındalığı arttırmak ve öğrenmeye erişimi sağlamak amacıyla geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen ve halkın yoğun ilgisiyle karşılanan şenliğin ardından bu sene 2. Bitlis  Hayat Boyu Öğrenme Şenlikleri 02 Mayıs’da Bitlis İl Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğündeki etkinlikle başladı

     Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından farklı öğrenim ve yaş gruplarındaki vatandaşların sosyo-kültürel gelişimlerini desteklemek ve istihdam edilebilirliklerini arttırmak amacıyla; bilgi, beceri ve yeterliliklerini geliştirmek, bilgiye erişimlerini kolaylaştırmak ve nihayetinde öğrenen bireyden öğrenen topluma ve öğrenen Türkiye’ye doğru bir dönüşüm gerçekleştirmek vizyonuyla başlatılan,  Hayat Boyu Öğrenme Şenliğine Bitlis Valisi İsmail USTAOĞLU, Eşi Şenay USTAOĞLU ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Emin KORKMAZ’ın katıldığı tören Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bahçesinde saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı.

    Vali Ustaoğlu, “Bayanların sosyal hayata atılması noktasında çok önemli bir misyon üsteleniyor bu tip mekanlar. Bitlis Belediyesi tarafından Kadın Yaşam Merkezi ve El Sanatları Evi olarak iki hafta önce faaliyete geçirdiğimiz mekan da siz kadınlarımıza hizmet verecek. Bu tip mekanların arttırılması için valilik ve belediye olarak elimizden gelini yapmaya devam edeceğiz” dedi.

  Programda spor ve halk oyunları gösterileri yapıldı. Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan kurslarda başarı sağlayanlara belgeleri Vali Ustaoğlu ve eşi Şenay Ustaoğlu tarafından verildi. Kamu kurum ve kuruluşlarının stantlarının gezilmesinin ardından yıl sonu sergisinin açılış kurdelesi kesildi. El emeği göz nuru ürünler, davetliler tarafından büyük ilgi gördü.

 

03-05-201803-05-201803-05-201803-05-201803-05-2018

Yeni Hükümet Konağı Kat 3 BİTLİS - (434) 280 13 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.