BİTLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bitlis Merkez Vilayetler Birliği Anaokulu Öğrencilerimiz Çevre Kirliliğine Vurgu Yapmak Amacıyla Atık Malzemelerden Hazırladıkları Elbiseler ile Defile Düzenledi

Bitlis Merkez Vilayetler Birliği Anaokulu Öğrencilerimiz Çevre Kirliliğine Vurgu Yapmak Amacıyla Atık Malzemelerden Hazırladıkları Elbiseler ile Defile Düzenledi

BİTLİS´te anaokulu öğrencileri, çevre duyarlılığına vurgu yapmak amacıyla atık malzemelerden hazırladıkları elbiselerle defile düzenledi. Minikler, gösteri sonunda çevreyi korumak adına sosyal mesaj verdi.

Bitlis´te bulunan Vilayetler Birliği Anaokulu yönetimi tarafından çocuklarda çevre bilincinin geliştirilmesi amacıyla atık malzemelerden ilginç tasarımlar içeren bir yarışma düzenlendi. Yaklaşık 1 aylık çalışma sonucunda hazırlanan kostümler görücüye çıktı. Anne ve babalarının desteğini alan minikler, atık malzemelerle değişik meslek gruplarının kostümlerini ortaya çıkardı. Tasarımlarını, velileri ve öğretmenlerine sergileyen öğrenciler, verdikleri mesajlarla da çevre kirliliğine dikkat çekti. Minikler atık malzemelerle yapılan kostümlerini sergiledikten sonra ´Çevreyi korumak insanlığı korumaktır´, ´Biz çöp değiliz´, ´Geriye bak doğayı düşün´, ´Her atık çöp değildir´ gibi sosyal mesaj verdiler.

Vilayetler Birliği Anaokulu Müdürü Engin Can, amaçlarının çocuklara çevre bilincini kazandırmak olduğunu, bunu yaparken aileleri de işin içine katmak istediklerini söyledi. Okul Müdürü Can, "Okul olarak çevrenin korunmasına destek olmak amacıyla böyle bir proje başlattık. Çocuklarımız anne babaları ile birlikte hazırladıkları değişik atık malzemelerden oluşan eserlerini kendileri sergilediler. Bu onların akıllarında bir ömür boyu kalacaktır. Geleceğe temiz bir çevre bırakmak istiyorsak bu tür etkinliklere daha fazla önem vermeliyiz. Başta veliler olmak üzere emeği geçen tüm miniklerimizi kutluyorum" dedi.

- Bitlis

Kaynak: DHA

 

12-04-201912-04-201912-04-201912-04-2019

 

Yeni Hükümet Konağı Kat 3 BİTLİS - (434) 280 13 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.