BİTLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BİTLİS TOBB İLK OKULU’NUN İNŞAATI SÜRÜYOR

    Bitlis Merkez’de bulunan TOBB İlk Okulu’nun inşaatı sürüyor.
BİTLİS TOBB İLK OKULU’NUN İNŞAATI SÜRÜYOR


Bitlis İl Milli Eğitim Müdürü Sn. Mürteza Oğur yapımı süren Bitlis TOBB İlk Okulu’nun inşaatını gezerek okulun son durumu hakkında müteahhit firma yetkililerinden bilgi aldı.

2015-2016 eğitim yılına yetiştirilmesi hedeflenen TOBB İlk Okulu’nun inşaatı tüm hızıyla sürmektedir.

Ziyaret esnasında konuşan İl Müdürü Sn. Mürteza Oğur, Bitlis’te okullaşma ve okulların yenilenmesi anlamında ciddi mesafe kat ettiklerini söyledi. Bitlis’te yapımı süren ve ihale aşamasında olan okullar ve diğer eğitim tesisleri hakkında bilgi veren Oğur şunları söyledi;

“İlimiz genelinde şuan 11 okulumuzda ek derslik veya yeniden inşa edilmek suretiyle inşaatlarımız sürmektedir. İnşaatların sona ermesiyle birlikte İlimizdeki derslik sayısına 113 derslik daha eklenecek. Bunun yanı sıra Güroymak ilçemizde 200 kişilik kız pansiyonu, Mutki’de 3 lojman ve 1 spor salonu, Bitlis ve Tatvan’da ise 1’er kapalı spor salonu inşaatları sürmektedir. “

GÜROYMAK VE MUTKİ’YE İMAM HATİP LİSESİ VE PANSİYONLARI YAPILACAK

İhale aşamasında olan eğitim yatırımları hakkında konuşan Oğur, Güroymak ve Mutki  ilçelerinde 16 derslikli imam hatip lisesi ve 200 kişilik pansiyonun yanı sıra Bitlis Spor Lisesi’ne ise 300 kişilik öğrenci yurdu binası yapılacağını kaydetti.

Yeni Hükümet Konağı Kat 3 BİTLİS - (434) 280 13 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.