BİTLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bitlis Valiliği Toplantı Salonun´da 2018-2019 eğitim öğretim yılı öncesinde güvenlik toplantısı gerçekleştirildi.

Bitlis Valiliği toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Bitlis Valisi İsmail Ustaoğlu, Vali Yardımcısı Tekin Erdemir, İl Milli Eğitim Müdürü M. Emin Korkmaz, İl Emniyet Müdürü Yaman Ağırlar, İlçe Kaymakamları, muhtarlar, idareciler, Okul aile birliği başkanları ve öğretmenler katıldılar. Toplantının açış konuşmasını yapan Bitlis Valisi İsmail Ustaoğlu, eğitim öğretim yılında okullarda alınacak tedbirleri sıralarken, en önemli vurgusu da uyuşturucu satıcılarına yönelik oldu. Okulların önlerinde alınacak önlemleri de sıralayan Vali Ustaoğlu, muhtarlar başta olmak üzere okul yöneticileri ve velilerin bu konuda dikkatli olmalarını da istedi.
Bitlis Valiliği Toplantı Salonun´da  2018-2019 eğitim öğretim yılı öncesinde güvenlik toplantısı gerçekleştirildi.

Vali Ustaoğlu yaptığı konuşmasında şunları söyledi: “Pazartesi günü 2018-2019 eğitim öğretim sezonumuzun açılışını yapacağız. İlimiz genelinde 90 binin üzerinde öğrenci ile başlayacak dönemin memleketimize milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Tabiî ki bu eğitim öğretim sezonunun başlaması bizim için önemli yeni atama ve tayinler noktasında öğretmen sıkıntımızı minimize ediyoruz. Hiçbir sıkıntı yaşanmadan eğitim öğretimimize başlayacağız. Tabi en önemlisi bu yaz dönemi içerisinde okullarımızda yapılması gereken tadilatlar yüzde 85’in üzerindedir. Eğitim malumunuz biz veli ve yöneticiler olarak üzerinde en çok durduğumuz konudur. Çocuklarımızın hem fiziki şartlar itibari ile hem de imkanlar itibari ile en iyi eğitimi görmeleri gereken konuların üzerinde hassasiyetle duracağımızdan emin olmanızı istiyoruz. Özellikle bu bölgede okul çağına gelen çocuklarımızın eğitime kazandırılması açısından yoğun bir çaba sarf eden ve çocuklarını okula göndermeyen aileler konusunda en üst düzeyde seferber olmak zorundayız. En önemlisi de okula gidiş gelişlerde servisler konusunda can güvenliğinin en üst düzeyde sağlanması noktasında okul müdürlerimizi uyarmak istiyorum. Zaman zaman canımızı sıkan olaylar oldu. Bu konuda mevzuat neyi el veriyorsa okullardaki servis araçlarının durması gereken yerler dahil olmak üzere en üst seviyede hassasiyet göstereceksiniz.”

Vali Ustaoğlu, bölgede en sık karşılaşılan sorunların başında uyuşturucu ile mücadelenin geldiğini belirterek, “Bölgede uyuşturucu ile topyekün mücadele edeceğiz” dedi. Vali Ustaoğlu, “Hepimizi yakinen ilgilendiren uyuşturucu ile mücadele noktasında çocuklarımız korumak ve kollamak, emniyet tedbirleri başta olmak üzere gerekli tedbirleri almak zorundayız. Bu mücadelenin içerisinde her birimizin yer alması gerekiyor. Yeni güvenlik tedbirleri noktasında açıklanan hususular var. Yeni süreç içerisinde okullarımızda görevlendirilen polislerimiz var. Biz daha önce de görevlendirmeler yapıyorduk. Ancak yeni tedbirler çerçevesinde hem polislerimizin birinci derece ve ikinci derece okullar seviyesinde sürekli polisler olacaktır. Cumhurbaşkanlığımızın gündeminde olan bu konuya hassasiyetle yaklaşıyoruz. 205 kişi alınacak. Bunlarda bu tedbirler içerisinde yer alacaklar. Çocuklarımızı zehirlemeye çalışan hainlere meydan vermemeye çalışacağız. Bize düşen en üst düzey mücadeleyi sergileyeceğiz. Okul aile birliği başkanları yöneticiler ve veliler ile birlikte el birliğiyle her birinizin katkıları olacağına inanıyorum. Okul Aile Birliği Başkanları ile iç içe olarak hassasiyet göstermenizi bekliyorum. Okullarda yöneticilerimiz ve öğretmenlerimiz ile bizler de sık sık bir araya geleceğiz. Bu noktada Bitlis ilimizin bu tarihi ve kültürel derinliğinde ilim ve irfan merkezi olan bu ilde bizim bu memlekete nasıl ki geriye dönük tarihin çeşitli dönemlerinde çok kıymetli şahsiyetleri bu memleketin hizmetine verdiysek, bizim çok pırlanta, canavar gibi çocuklarımız var. Özellikle bunları özel takip ederek, bu çocuklarımızın memleketine bu millete hizmet etme noktasında üzerinde duracağımız ne varsa, bize düşen ne varsa bunun üzerinde hassasiyetle duracağız” dedi. Vali İsmail Ustaoğlu’nun açıklamalarının ardından İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Emin KORKMAZ, 2018-2019 eğitim öğretim yılı ile ilgili rakamsal verilerden oluşan sunumunu gerçekleştirdi. Toplantı soru cevapların ardından sona erdi.16-09-201816-09-201816-09-2018

Yeni Hükümet Konağı Kat 3 BİTLİS - (434) 280 13 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.