BİTLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BİTLİSLİ ÖĞRENCİLER VE ÖĞRETMENLER 8 AVRUPA ÜLKESİNİ GEZECEK

Bitlis il Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yapmış olduğu projeler sayesinde toplam 163 öğrenci ve 35 öğretmen 8 Avrupa ülkesine gezecek.
BİTLİSLİ ÖĞRENCİLER VE ÖĞRETMENLER 8 AVRUPA ÜLKESİNİ GEZECEK

Bitlis il Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yapmış olduğu projeler sayesinde toplam 163 öğrenci ve 35 öğretmen 8 Avrupa ülkesine gezecek.

Erasmus+ Programı Anaeylem Bireylerin Öğrenme Hareketliliği Mesleki Eğitim Öğrenci Ve Personel Hareketliliği kapsamında Bitlis İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve okullarımızın hazırlamış olduğu toplam 5 proje Ulusal Ajans tarafından onaylandı. Proje kapsamında 322 Bin Euro hibe desteği ile 163 öğrenci ve 35 öğretmen Avrupa’nın önde gelen ülkelerinden; Belçika, Polonya, Portekiz, Hollanda, Almanya, İngiltere, Avusturya ve Çek Cumhuriyeti’ne giderek kendi alanlarıyla ilgili araştırma ve staj yapma imkânına sahip olacaklar.

Projelerle ilgili açıklama yapan Bitlis İl Milli Eğitim Müdürü Mürteza Oğur, bu tarz projelerin öğrencilere mesleki deneyim kişisel gelişim ve öz güven konusunda çok büyük katkılar sunacağını belirtti.

YURTDIŞINA GİDECEK ÖĞRENCİLER ÖNCEDEN 2 GÜN İSTANBUL’U GEZECEK

Bu tarz projelerin sayılarının bundan sonraki süreçte artacağını kaydeden Oğur, “Ar-ge birimimizle birlikte eğitim vizyonumuzu arttıracak 5 projemiz Ulusal ajans tarafından onaylanmıştır. Nasip olursa yaza kadar farklı tarihlerde 163 öğrenci ve 35 öğretmenimizi Avrupa’nın en büyük 8 ülkesine götüreceğiz. Sayın valimizin de desteğiyle yurt dışına gidecek öğrenciler, 2 gün İstanbul gezisi yapacak. Bu gezi sayesinde yurt dışına çıkmadan önce öğrencilerimizin kendi ülkesindeki güzellikleri görmeleri sağlanacak. Böylelikle öğrencilerimizin ulusal ve kültürel aidiyet duygusu geliştirilerek, ülke sevgisi kazanmalarını sağlayacağız. Ayrıca ilimizde yapılan çalışmaların örnek oluşturabilmesi için ayrıntılı olarak Ulusal Ajans’a rapor etmeyi vermeyi düşünüyoruz. Proje hazırlayan okullarımıza ve Ar-Ge projeler birimine özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yeni Hükümet Konağı Kat 3 BİTLİS - (434) 280 13 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.