BİTLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BİTLİS´TE KARNE DAĞITIM TÖRENİ DÜZENLENDİ

Bitlis´te 94 bin 100 öğrenci karnelerini alarak yarıyıl tatiline girdi.
BİTLİS´TE KARNE DAĞITIM TÖRENİ DÜZENLENDİ

Bitlis´te 94 bin 100 öğrenci karnelerini alarak yarıyıl tatiline girdi.

İlk olarak merkeze bağlı Değirmenaltı Köyü´ndeki Değirmenaltı İlk ve Ortaokulu´nda karne dağıtım töreni düzenlendi. Törende, İl Milli Eğitim Müdürü Sn. Mürteza Oğur, öğrencilere yarıyıl tatilini iyi değerlendirmelerini ve bol bol kitap okumaları gerektiğini belirtti. Oğur, daha sonra öğrencilere karnelerini vererek, başarılar diledi.

Daha sonra Bitlis Merkez Yükseliş İlk ve Ortaokulu´nda düzenlenen karne dağıtım törenine katılan Bitlis Vali Vekili Sn. Salih Altun ve İl Müdürü Mürteza Oğur, Türkiye geneli yapılan deneme sınavında başarı elde eden öğrencilere hediyelerini verdikten sonra öğrencilerin karnelerini dağıttılar.

Karne töreninin ardından gazetecilere açıklamada bulunan Oğur, Türkiye genelinde 14 milyona yakın öğrencinin karne heyecanı yaşadığını söyledi. Bitlis´te de 94 bin 100 öğrencinin karnelerini alarak yarıyıl tatiline girdiğini ifade eden Oğur, "Öğrencilerimizin hepsine başarılar diliyoruz. İlimizde genelde eğitim alanında altyapı çalışmalarına yoğunlaştık. Çok güzel okullar yapıyoruz. Güzel okullar yapmak ihtiyaç, ama marifet değil. Bundan sonra yapmamız gereken okulları cazibeli hale getirmek ve çocukların severek okula gelmelerini sağlamak, öğretmenleri ve idarecileri iyi motive etmek. Bundan sonra çalışmalarımızı bu yönde yapacağız. Biz mümkün olduğu kadar okullarımızı cazip hale getirmeliyiz. Öğretmenlerin gülerek sınıflarına girmelerini sağlayarak, okullarda güzel, sıcak bir aile ortamı oluşturmalıyız. Bunun için projeler üretmeliyiz" dedi.

´ÖĞRENCİLERİMİZİ YURTDIŞINA GÖTÜRÜYORUZ´

Kentte ortaöğretimdeki öğrencilere yönelik yurt dışı gezi programları düzenlendiklerini dile getiren Oğur, bunun için valiliğin desteğiyle ve hayırsever işadamlarının katkılarıyla 4 bin öğrenciye Siyer-i Nebi Kitabı dağıttıklarını belirtti. Oğur, "Öğrencilerimizin başarılarını dikkate alarak bir sınav yapacağız. Bu sınavda hem öğrenci diploma notları, hem de okuduğu klasikler ve verdiğimiz kitaplardan aldığı başarıyla yurt dışına 200 öğrencimizi göndereceğiz. Bu ilimizde okumaya bir heves, bir heyecan getirdi. Çocuklar hepsi heyecanlandılar. Önce İstanbul´u gezecekler, daha sonra yurt dışına göndereceğiz. Bunun dışında ulusal ajansta bazı programlarımız geçti. Mesleki eğitimdeki dezavantajlı öğrencilerimizi Avrupa ülkelerine gönderiyoruz. Bu öğrencilerimiz orda hem staj yapma hem de gezme imkanı bulacak" diye konuştu.

Yeni Hükümet Konağı Kat 3 BİTLİS - (434) 280 13 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.