BİTLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BİTLİS’TE ÖĞRETMENLER GÜNÜ PROGRAMI DÜZENLENDİ

Bitlis´te 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce bir program düzenlendi.
BİTLİS’TE ÖĞRETMENLER GÜNÜ PROGRAMI DÜZENLENDİ

Bitlis Kültür Merkezi’nde düzenlenen programda bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Sn. Mürteza Oğur, Bitlis´te eğitime birçok yatırım yapıldığını ve altyapı hizmetlerinde fevkalade bir durumda olduklarını belirterek, ancak bu yapıların öğretmenlerle asıl maksadına ulaşabileceğine dikkat çekti.

 

Konuşmasına öğretmenlik mesleğinin önemine vurgu yaparak devam eden Oğur, her şeye paha biçileceğini ancak öğretmenlik mesleğine asla paha biçilemeyeceğini ifade etti.

 

Oğur, sözlerini şöyle sürdürdü; "Öğretmenlik mesleği gönül işi diyerek bu yola baş koydunuz. Sizler her şeye paha biçileceğini, öğretmenlik mesleğine asla paha biçilemeyeceğini gördünüz. Konumunuz ne kadar hassas olduğunu unutmayın. Öğretmenlerimizin, öncelikle bilgilerini her gün güncellenmesini zorunlu kılan bir bilgi çağında yaşadığını ve modern çağdaki çocuklara hitap ettiğini asla unutmamalı. Kendinizi yeniledikçe öğrenciye ulaşmanın daha kolay yolunu bulursunuz. Bu sizi hedefinize daha kolay ulaştıracaktır."

 

Günün anlamını belirten konuşmaların yapıldığı, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerin verildiği törende, sinevizyon gösterisi sunuldu.

 

Asaleti onaylanan öğretmenlerin yemin etmesi ve eğlence programının ardından tören sona erdi. Törene kurum amirlerinin yanı sıra okul idarecileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

 

Yeni Hükümet Konağı Kat 3 BİTLİS - (434) 280 13 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.