BİTLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

FATİH PROJESİ ÖNEMLİ DUYURU!

Eğitimde Fatih Projesi kapsamında  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile  birlikte  432.288  adet Etkileşimli Tahtanın (ET) kurulumu;

-          Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

-          Din Öğretimi Genel Müdürlüğü

-          Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğüne

-          Temel Eğitim Genel Müdürlüğü

-          Ortaöğretim Genel Müdürlüğü bağlı okullarımıza yapılmıştır.

 

Bir sonraki süreç için planlama çalışması başlatılmış olup, aşağıda belirtilen okullarımız plan kapsamına alınacaktır.

 

-          FAZ2 II. Kısım kapsamında kurulumu yapılmamış olan yeni açılmış veya yeni binasına geçmiş tüm Genel Müdürlüklerimize bağlı okullarımız

-          Faz1, Faz2 I.  ve II. Kısımda kurulumları tamamlanan ancak sınıflarında eksik ET olan tüm Genel Müdürlüklerimize bağlı okullarımız

-          Milli Eğitim Bakanlığına devredilen okullarımız (Fatih Projesi kapsamında Etkileşimli Tahta kurulumu yapılmamış okullar)

-          Zenginleştirilmiş Kütüphaneler (Fatih projesi Kapsamında ET kurulumu yapılmayan Z- Kütüphaneler)

 

Yukarıda belirtilen okullarımız ile birlikte bu kısımda dahil olması düşünülen Halk Eğitim Merkezleri (HEM) ile Mesleki Eğitim Merkezlerine (MEM) de veri girişi açılmış olup bu kapsamda Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü sürece dahil edilmiştir.

 

Bu kapsamda;

Okullarımızın  Veri Giriş Modülü üzerinde mebbis şifreleri ile Form Linki : https://veri.meb.gov.tr/FormaGit.aspx?ID=285adresinden erişebilecekleri bir form oluşturulmuştur.

 

Form, 25.08.2016-05.09.2016 tarihleri arasında veri girişi için açık hale getirilecek olup süre bitiminde otomatik olarak kapanacaktır.  Bu noktada okullarımızın bilgilerini doğru ( ekte gönderilen Etkileşimli Tahta Yönergesine uygun olarak Etkileşimli Tahta sayılarını yazmaları), eksiksiz ve zamanında girmeleri Etkileşimli Tahta keşif, sevk ve kurulumlarının sorunsuz şekilde yapılabilmesi ve okullarımızın mağduriyet yaşamaması için son derece önem arz etmektedir.

Konu ile ilgili olarak İl / İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde gerekli önlemleri alıp, gerek duyuru, gerekse yardım noktasında okullarımızla sürekli  irtibat halinde olunması okulların sürece dahil olmalarını  sağlayacaktır.

 

 

Önemli Duyuru:

 

1-      Ortaokullar ve ilk okullarımız için aynı binayı kullanıyorlarsa bina sahibi olan okulumuzun  bilgileri girilecektir. Bu durum müstakil olmayan Anaokulları içinde geçerlidir.

2-      Milli Eğitim Bakanlığına devredilen okullarımızda var olan ve Fatih Projesi kapsamı dışında kurulumları yapılan “Akıllı Tahtalar” okullara ait olduğu için  Fatih Projesi kapsamında Etkileşimli Tahta (ET)  kurulumları yapıldıktan sonra kullanımları ile ilgili tüm iş ve işlemler okul/il yöneticilerine ait olacaktır.

3-      Daha önce okullarımızdan, il/ilçe MEM ‘den veya koordinatörlerimizden gelen ET ihtiyaç listeleri dikkate alınmayacaktır.

4-      05.09.2016 tarihinde veri girişleri tamamlandıktan sonra listeler düzenlenerek koordinatörlerimizle paylaşılacaktır. Süreçte yukarda belirtilen adrese Form Linki : https://veri.meb.gov.tr/FormaGit.aspx?ID=285     mebbis şifresi olmadığı için (yeni yapılan ve tamamlanmayan okullarımız vb. durumda olan okullarımız)  giriş yapamayan okullarımız ile ilgili çalışma ayrıca yapılacaktır.

5-      Okul Bilgi Sisteminde (OBS)  bilinen adıyla Coğrafi Bilgi Sistemi (CBS) üzerinde güncellemelere dikkat edilmesi hususunda okul yetkililerinin bilgilendirilmesi ve uyarılması konularına göstereceğiniz hassasiyet için şimdiden teşekkür ediyoruz.


EK-1

Yeni Hükümet Konağı Kat 3 BİTLİS - (434) 280 13 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.