BİTLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Güroymak ilçemizde hayırsever iş adamımızın katkısıyla yapılacak uygulama okulu temel atma töreni yapıldı

İş adamı Ekrem Özmen’in kaba inşaatını yaptıracağı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de diğer kısmının tamamlayacağı Özel Eğitim Uygulama Okulu ve Kur’an Kursu’nun temeli düzenlenen törenle Güroymak, Haydar Mahallesinde törenle atıldı
Güroymak ilçemizde hayırsever iş adamımızın katkısıyla yapılacak uygulama okulu temel atma töreni yapıldı

         Törende konuşan Bitlis Milli Eğitim Müdürü M. Emin Korkmaz, bir milletin gelişmişlik düzeyi dezavantajlı bireylerine verdiği önem ve kıymetle ölçüldüğünü belirterek, “Milli Eğitim Bakanlığı olarak özellikle dezavantajlı öğrencilerimize yönelik son 15 yılda büyük yatırımlar yapıldı. İlimizde ise engelli öğrencilerimize yönelik 18 tane rehabilitasyon merkezleri açıldı. Bu merkezlerimizde bin 739 öğrencimiz eğitim görmektedir. Bununla birlikte Bitlis merkezde üçüncü eğitim uygulama okulumuz olacak. Bitlisli hayırsever iş adamımız Ahmet Eren beyefendi ile müşterek yaptığımız 12 derslikli 70 öğrenciye, Tatvan ilçemizde bakanlığımızın tamamladığı 12 derslikli eğitim uygulama okulumuz var. Bu okulumuzda 83 öğrencimiz eğitim ve öğretim görmektedir. Güroymak ilçemizde de inşallah 8 derslikli uygulama okulumuz olacak. Asgari 50 veyahut 60 öğrencimiz buradan istifade edecek. Bu ilçemizin hemen hemen her alanda okulu var. Hayırsever iş adamımız Ekrem beye şükranlarımızı sunuyoruz. Bu okul çok büyük bir ihtiyaçtı.

Her türlü etkinliğimizde bize destek olan Sayın Valimize şükranlarımızı arz ediyorum” dedi.

       Törende bir konuşma gerçekleştiren Güroymak Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Ufuk Özel Bu önemli eserde emeği olan Ekrem Özmen beyefendiye teşekkürlerimiz arz ediyoruz. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze de katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

      Daha sonra bir konuşma yapan Bitlis Valisi ve Belediye Başkan Vekili İsmail Ustaoğlu, “Güroymak çalışıyor. Güroymak hizmete doymuyor. Güroymak her gün yeni bir hizmetle ve yeni bir aşk ile bu millete hizmet etme noktasında yoğun bir çaba sarf ediyor.  Çocuk oyun alanlarıyla, eğitim kurumlarıyla ve alt yapı hizmetleri ile çalışmalarına devam ediyor. Güroymaklı hemşerilerim sizin bağrınızdan yetişmiş, çocukluğu buralarda geçmiş bir büyüğümüz Ekrem ağabeyimiz de bu hizmet kervanında yerini aldı. Temelini atacağımız bu eğitim uygulama okulumuza çok ciddi katkıları oldu. Bu okulumuzun masraflarının yarısını karşılayacak bir sadaka-i cariyeyi yerine getiriyor. Engellilere yapılan yardım çok önemli onların elinden tutmak, onların gözlerindeki sevinci görmek, güzelliklerin en güzeli inşallah bu okulumuzda her bir sınıfta engelli çocuklarımız hayata tutunup toplumda yerlerini alacaklar. YineBu güzel eğitim kurumumuzun ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum” şeklinde sözlerini tamamladı.22-09-201822-09-201822-09-201822-09-201822-09-201822-09-201822-09-201822-09-201822-09-2018

Yeni Hükümet Konağı Kat 3 BİTLİS - (434) 280 13 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.