BİTLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Emin Korkmaz'ın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Emin Korkmaz'ın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

       Emperyalistlerin emellerine alet olanlar 15 Temmuz'da devletimize ve milletimize karşı darbe girişiminde bulundular. Bu hain girişimin üzerinden 3 yıl geçmesine rağmen hâlâ hafızalarımızda ki tazeliğini koruyor.  Milletimiz bu hain saldırıyı ferasetiyle, birlik ve beraberliğe olan özlemiyle hamd olsun ki boşa çıkarttı. Yüzlerce  şehidimizin ve binlerce gazimizin emanetine hep birlikte sahip çıktık, çıkacağız. Çok şükür hain girişimi bertaraf ettik. Aziz milletimiz, hür ve bağımsız yaşama iradesini ortaya koyarak bütün dünyaya gösterdi ve millî direniş destanı olarak tarihe yazdırdı. 

       Milletimiz, destanlaşan bu kahraman davranışıyla dünyada bu tür hain kalkışmalarda bulunacaklara karşı bu halkın muhteşem direnişine bütün dünya hayranlıkla şahit oldu. Çünkü halkın gücü tankın gücünü yendi. Bu direniş dünyadaki darbeyi düşünen bütün diktatör ve darbecilere de, insanların ne yapması gerektiğini gösterdi. Venezuella bunun en iyi örneklerinden biridir.  

    Kahraman ordumuzun içine sinsice sızan FETÖ cuntasının meşum kalkışmasına karşı sergilediği direnişle,  varolma, birlik olmanın ne kadar güçlü bir silah olduğunu da göstermiştir.

   15 Temmuzda, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde meydanlara koşan her vatan evladı, uğrunda ölümü göze aldığı bizi biz kılan değerlerimizi ne pahasına olursa olsun koruduğumuzun ispatıdır.

 

   Bu vesileyle 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nü kutlarken, bu asil direnişin kahramanları olan şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.  

 
                                                                                                                                                                                                               Bitlis Milli Eğitim Müdürü

                                                                                                                                                                                                                 Mehmet Emin Korkmaz   

Yeni Hükümet Konağı Kat 3 BİTLİS - (434) 280 13 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.