BİTLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Emin Korkmaz'ın 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Emin Korkmaz'ın 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

     Okumayı ilk emir, öğrenmeyi farz, düşünmeyi ibadet sayan, öğretmene vefa borcunu ödemeyi  öğütleyen ve öğretmenin hakkını; anne baba hakkına eş tutan bir medeniyetin çocukları olan bizlerin hedefi; bize teslim edilen bu yavrularımızı muasır medeniyet seviyesinin üzerine taşımaktır. Bu çocuklarımızı  dünyadaki akranları ile yarışabilecek seviyeye getirirken, onlara vatan millet sevgisini, paylaşma duygusunu, araştırma becerisini, kısaca milli ve manevi  değerleri kazandırmak biz öğretmenlerin asli görevidir.

    Değerli meslektaşlarım, hiç bir eğitim kalitesi, öğretmenin kalitesinin üzerinde olamaz. İnancım odur ki, ülkem için beraber hizmet verdigim sizlerin  kalitesi yüksek, performansları başarı için yeterlidir. 2023  eğitim vizyonu kapsamında bakanlığımızın başlattığı çalışmalar ve bizim kısa sürede hazırladığımız tasarım ve beceri atölyeleri  başarı için büyük bir destek olacaktır. Gelecegimiz olan sevgili yavrularımız sizlerin ellerinde şekillenecek ve bilgi çağına damgasını vuracak ve  yön verecektir. Bu vesile ile çocuklarımıza bilgiyi aktarmaktan ziyade bilgiye ulaşmanın ve onu paylaşmanın yollarını gösterecegiz.

    Sevgili öğrenciler; önümüzdeki öğretim yılında farklı teknik ve yöntemlerle bilim ve teknolojinin eğitime kazandırdığı yeni bilgileri, dağarcıklarınıza doldurmaya çalışacak ve bu suretle iyi bir eğitim almış olacaksınız. Dünyayla yarışan ve onlara örnek bireyler olmanız dileğimdir. 

    Kıymetli veliler, siz en değerli varlıklarımızı bize güvenle emanet ediyorsunuz. Sizin bu güveninizin devamını dilerken yardımcı olmanızı bekliyorum. Eğitim sürecinde sizlere çok önemli görevler düşmektedir. 

   Hızlı değişen ve gelişen bu çağda çocuklarımız ülkemizin ve milletimizin ufuklarını aydınlatan birer güneş olarak doğacaktır. Ülkemizi bulunduğu konumdan çok daha ileri seviyelere taşımak için hepimiz gönül birliği içinde mücadele etmeliyiz.

   Bu duygu ve düşüncelerle 2019-2020 eğitim ve öğretim yılının  ilimize, ülkemize ve tüm insanlığa hayırlı ve uğurlu olmasını diliyor saygılarımı sunuyorum.

                                                                                                                                                                                                                 Mehmet Emin Korkmaz 
                                                                                                                                                                                                                  İl Milli Eğitim Müdürü

Yeni Hükümet Konağı Kat 3 BİTLİS - (434) 280 13 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.