BİTLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın M. Emin KORKMAZ´ın, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın M. Emin KORKMAZ´ın, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı

23 Nİsan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramının tüm dünya çocuklarının kardeşçe kutladığı,barış,huzur ve mutluluk içinde yaşanılabilecek bir dünyanın tohumlarının atıldığı ve pek çocuğunun da yeşerdiği ilk ve tek çocuk bayramıdır.

 23 Nisan’ın yarının gençleri ve büyükleri olacak çocuklara verilen önemin en güzel göstergesidir. Değerli varlıklarımız olan çocuklarımızın,sevginin,huzurun,umudun,saygının ve kardeşliğin temsilcileri ve aydınlık yarınların güvencesidirler.

 Çocukların sevgi ve saygı dolu bir ortamda yetiştirilmesi,geleceğine yön verecek güçlü bireyler olarak toplumsal yaşamda yer alabilmeleri temel amacımızdır. 

 23 Nİsan bir taraftan Türkiye Cumhuriyetinin temelllerinin atıldığı milli egemenliğin ilan edildiği önemli birgün, diğer yönüyle yarının büyükleri, geleceğin garantisi çocuklarımız için bir şenliktir. Gazi Mustafa Kemal’in TBMM’nin açıldığı günü bayram olarak çocuklara armağan etmesinin sebebi geleceğimizin garantisi çocuklara verilen değerin ve duyduğu güvenin en büyük göstergesidir. 

 Bu vesile ile ; Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk be tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anarken, geleceğin Türkiye’sini ve Bitlis’imizi  emenat edecek çocuklarımızın 23 Nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramını en içten dileklerimle tebrik eder, tüm dünya çocuklarının huzur,mutluluk ve sevgi dolu bir yaşam dilerim.

 Mehmet Emin KORKMAZ 

Bitlis İl Milli Eğitim Müdürü

Yeni Hükümet Konağı Kat 3 BİTLİS - (434) 280 13 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.