BİTLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MEHMET EMİN KORKMAZ’ın YKS SINAVI ÖNCESİ BASIN AÇIKLAMASI

Bitlis İl Milli Eğitim Müdürü M. Emin Korkmaz, hafta sonu yapılacak olan ve Türkiye’de yaklaşık 2 milyon öğrencinin katılacağı Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesi önemli tedbirler aldıklarını belirtti. Bitlis’te 2 merkezde sınav yapacaklarını hatırlatan Korkmaz, sınav öncesi alınması gereken tüm tedbirlerin alındığını belirtti.  
İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MEHMET EMİN KORKMAZ’ın YKS SINAVI ÖNCESİ BASIN AÇIKLAMASI

Bitlis ve Tatvan merkezlerinde, 50 salonda toplam 9 bin 600 öğrencinin gireceği sınav için iki önemli tedbir aldıklarını dile getiren Korkmaz, "Öğrencilerimizle ilgili iki tür tedbir aldık. Birincisi Rektörlüğümüzün başkanlığında Sınav Yürütme Kurulu’nun aldığı tedbirler. İkincisi de bizim Milli Eğitim Müdürlüğü olarak aldığımız tedbirler var. Sınav Yürütme Kurulu’nun aldığı tedbir içerisinde nüfus müdürlüklerinin açık olması, fotoğrafçıların açık olması, belediyenin toplu taşıma hizmetlerini eksiksiz yapması, oluşabilecek her türlü gürültüyü önlemeyle ilgili uyarılar yapıldı. Güvenlik boyutuyla ilgili olarak da sınav sorularını taşıyan araçların Bitlis´e intikal etmesi ve ayrılması, okul önlerinde öğrencilerin sağlıklı bir şekilde sınava girip çıkmasını sağlayacak polis ekipleri oluşturuldu. ÖSYM’nin bu konuda gönderdiği genelge eksiksiz bir şekilde uygulanacaktır." dedi.

Kırsaldaki öğrencilerin mağdur olmaması için iki pansiyonunun tahsis edildiğinin altını çizen Korkmaz, kırsalda kalan öğrencilere duyurunun yapıldığını, bu konuda herhangi bir sıkıntının yaşanmayacağını ifade etti.

"İlimizde ilk kez 3 bin 936 öğrenci lise son sınıf olarak sınav heyecanını yaşayacak." diyen Korkmaz, şunları söyledi: "Yıl içinde hem okullardaki kurslarımız hem özel kurslar hem öğretmenlerimizin bire bir ilgilenmesi sonucu öğrencilerimizi sınava hazırladık. Bu konuda okul idarecileri başta olmak üzere emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Öğrencilerimize başarılar diliyorum. Stressiz bir sınav geçirmelerini diliyorum. Yıl içerisinde stresten nasıl uzak durulacağı, nelerin yapılacağıyla ilgili gerekli tüm öğrencilerimize birebir bilgilendirme yaptık. Bu çok önemli bir sınavdır."

Yeni Hükümet Konağı Kat 3 BİTLİS - (434) 280 13 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.