BİTLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Sayın Mehmet Emin KORKMAZ'ın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

İl Müdürümüz Sayın Mehmet Emin KORKMAZ'ın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Tarihi bir çok kahramanlık destanları ile dolu olan milletimiz, hiçbir zaman esareti kabul etmemiştir. Eşine ender rastlanan kahramanlıklarından biri de Kurtuluş Savaşımızdır.Bu savaşı milletimiz,Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde,tarih sahnesinden silinmek istenen bir milletin, varlığını tüm cihana bir kez daha ispat etme mücadelesidir.Biz bu mücadeleyi"Milli Mücadele" diye tanımlarız.

 Milli Mücadelenin başlangıcı ve en önemli günü olan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın 104. yıldönümünü hep birlikte yaşamanın mutluluğu, coşkusu ve heyecanı içerisindeyiz.

 Bu anlamlı günü,Gazi Mustafa Kemal Atatürk,Türk Gençliğine bayram olarak armağan ederken,gençliğe duyduğu güvenin ne denli önem arz ettiğini de bize göstermektedir.Gençlerine değer veren, onları en iyi şekilde yetiştirerek, kişilikli ve özverili kuşaklar olarak yarınlara hazırlayan milletler, geleceğe güvenle bakabilirler.       

"Sevgili gençler, Gazi Mustafa Kemal'in, size duyduğu bu güveni, "Ülkemizi, muassır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkararak" hem bu güvene layık olur, hem de ülkemize karşı görevimizi yerine getirmiş oluruz.

 Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını bir kez daha saygı ve rahmetle anıyor, başta sevgili gençlerimiz olmak üzere ,Aziz Milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum.

 

Mehmet Emin KORKMAZ

İl Milli Eğitim Müdürü

Yeni Hükümet Konağı Kat 3 BİTLİS - (434) 280 13 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.