BİTLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimizde Faaliyet Gösteren Özel Rehabilitasyon Merkezleri Kurucu Müdürleri ile 2019/2020 Eğitim Öğretim Yılı İstişare Toplantısı Yapıldı

İlimizde Faaliyet Gösteren Özel Rehabilitasyon Merkezleri Kurucu Müdürleri ile 2019/2020 Eğitim Öğretim Yılı İstişare Toplantısı Yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Emin Korkmaz Başkanlığında, Merkez ve 6 ilçede bulunan Özel Rehebilitasyon Merkezlerinin kurucu temsilcileri ile İl Milli Eğiitm Müdürlüğü Toplantı Salonunda 2019-2020  eğitim öğretim yılı için istişarelerde bulunulmuş ve aşağıdaki gündem maddeleri üzerinde görüşülmüştür.

TOPLANTI GÜNDEM MADDELERİ

1-    Ücretsiz Öğrenciler ile ilgili MEBBİS Modülünden çıkarma işlemi Bakanlığımız tarafından kapatıldığı için işlem yapılamamaktadır. Bir öğrenci kuruma ücretsiz öğrenci olarak eklenirse raporu bitene kadar ücretsiz öğrenci olarak kalacaktır. Ücretsiz öğrenci modülünden kaydı silinen öğrenci tekrar Engelli Birey Modülüne işlenirse öğrenci ücretsiz olacaktır.

2-    Rehabilitasyon Merkezleri tarafından engelli olan öğrencilerin taşınması yapılmakta ancak öğrenci velisine belli bir ücret karşılığında taşıma teklifi yapan kurumlarımız ile ilgili soruşturma-inceleme başlatılacaktır.

3-    Rehabilitasyon Merkezlerinde kamera kayıtları 90 günlük olacak şekilde dizayn edilmeli ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından kayıtlar izlenmeden ödemelerin gerçeleştirilemeyeceğinin bilinmesi.

4-    Sosyoloji mezunu olan Rehabilitasyon Merkezleri çalışanlarının çalışma izin olurları MEBBİS Modülüne Rehber öğretmen olarak girilmeli.

5-    Rehabilitasyon Merkezlerinde 1 aydan fazla rehber öğretmeni olmayan kurumlar ücret onayı veremez.

6-    Rehabilitasyon Merkezlerinde usta öğretici görevlendirme diye bir branş olmadığından görevlendirilecek öğretmenlerin uzman öğretici olarak sözleşmesi yapılmalı.

7-    Sehven girilen çalışma izin onayları Bakanlık tarafından düzeltilir.

8-    Çocuk gelişimi olarak görevlendirilecek öğretmenler sağlık bilimleri fakültesinden mezun olmalı. Çocuk gelişimi öğretmeni çocuk gelişimi eğitimcisi ile aynı işi yapabilir.

9-    Şehit, Gazi, Malul ve korunan çocuklar rehabilitasyon merkezlerinde mecburi olarak ücretsiz öğrenci olarak eklenmeli.

10   Kurucu, Kurucu Temsilcisi Müdürlük hariç herhangi bir branşta öğretmenlik yapamaz.

11   İlçelerde Mal Müdürlüklerinde oluşan yoğunluklar Bakanlığımıza bildirilmeli.

12   Kurumlar devir yapacağı zaman yeni ruhsat gelene kadar yeni kurucu adı ile fatura çıkaramaz.

13  Taşıma işlerinde görev yapan şoförler istenen şartlara uymak zorunda.

14-  Bedensel engelli programında kullanılan cihazları fizyoterapist harici kimse kullanmamalı. 

15   Dil ve Konuşma Bozukluğu programı olmadan bu eğitim verilemez. 

10-07-201910-07-201910-07-201910-07-2019

Yeni Hükümet Konağı Kat 3 BİTLİS - (434) 280 13 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.