BİTLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimiz’de “Her Öğrencimizin Bir Kitabı Olsun” projesi kapsamında, en çok kitap okuyan öğrenciler ödüllendirildi.

İlimiz’de  “Her Öğrencimizin Bir Kitabı Olsun” projesi kapsamında, en çok kitap okuyan öğrenciler ödüllendirildi.
 İlimiz’de  “Her Öğrencimizin Bir Kitabı Olsun” projesi kapsamında, en çok kitap okuyan öğrenciler ödüllendirildi.

Bitlis İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan “Her Öğrencimizin Bir Kitabı Olsun” projesi kapsamında, ilde en çok kitap okuyan  ve okuduğu kitabın eleştirisini yapan öğrenciler ödüllendirildi. dereceye giren 9 öğrenci için İl Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonu’nda ödül töreni düzenlendi. Törende konuşan Bitlis İl Milli Eğitim Müdürü M. Emin Korkmaz; Ülkede 6 saat televizyonun izlendiği, 3 saat internet ortamında zaman öldürüldüğü, kitap okumaya da bir dakika gibi bir zaman ayrıldığı bir dönemde, bu öğrencilerin başarısnın oldukça büyük olduğunu belirtti.
“’Her Öğrencimizin Bir Kitabı Olsun’ projesini önemsiyoruz”
“Her Öğrencimizin Bir Kitabı Olsun” projesini önemsediklerini dile getiren Korkmaz, “Bugün ‘Her öğrencimizin bir kitabı olsun’ projesi kapsamında, ilimizde en fazla kitap okuyan, okuduğu kitaplarla ilgili eleştirisini yazan, eleştirisi seçili kurul tarafından dereceye giren öğrencilerimize ödülleri verdik. İl genelinde 9 örencimiz dereceye girdi. Bu öğrencilerimiz ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde oluşmaktadır. Ülkemizde 6 saat televizyonun izlendiği, 3 saat internet ortamında zaman öldürüldüğü, kitap okumaya da bir dakika gibi bir zaman ayrıldığı bir dönemde, bu öğrencilerimizin başarısı oldukça büyüktür.” dedi.
“Bu yıl 2 milyon kitap okumayı hedefliyoruz”
Geçen yıl 60 bin öğrenci tarafından, bir milyon 693 bin kitap  milyon kitap okunduğunu hatırlatan Korkmaz, şunları söyledi: “Geçen yılki verilerimizde 60 bin öğrencimiz, bir milyon 693 bin kitap okumuş. Bu yılki hedefimiz 2 milyondur. 90 bin öğrencimizin okuduğu kitap il genelinde 2 milyonu aştı durumda. Biz hem ‘Annem Varsa Bende Varım.’ projesinin yanı sıra ‘Her Öğrencinin Bir Kitabı Olsun.’ projelerini uyguluyoruz. Her öğrenci ayda ortalama 4 kitap okuyor. Bunlar güzel ödül ve projelerdir. Okuyan, yazan, düşünen, eleştirel düşünen öğrencilerle bir arada olmak, bunu tabana yaymak, çocuk bunu ahaytında alışkanlık haline getirmesi önemlidir. Bu projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” Program verilen ödülün ardında çekilen topu fotoğrafla sona erdi.

28-06-201828-06-201828-06-201828-06-201828-06-201828-06-201828-06-201828-06-2018

Yeni Hükümet Konağı Kat 3 BİTLİS - (434) 280 13 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.