BİTLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Valimiz İsmail USTAOĞLU ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Emin KORKMAZ Okuma Yazma Seferberliği Kurslarını Ziyaretinde bulundular.

  Bitlis Valisi İsmail Ustaoğlu, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi hanımefendi Emine Erdoğan’ın himayesinde başlatılan ‘Okuma-Yazma Seferberliği’ kapsamında Bitlis’te 543 kursun açıldığını söyledi.   Bitlis Valisi Sayın İsmail USTAOĞLU ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet KORKMAZ ile birlikte  merkez de bulunan Muştakbaba İlköğretim okulunda  okuma yazma kursunu ziyaret etti. Burada kursiyerlerle bir süre sohbet eden Vali Ustaoğlu, açıklamalarında şunları söyledi: “Okuma-yazma seferberliği kapsamında kurslarımızdan birine ziyaret gerçekleştirdik. ilimizde tüm ilçeleri kapsayan bir okuma-yazma seferberliği başlattık. Bitlis ve ilçelerinde tespit ettiğimiz yaklaşık 20 bin civarında okuma-yazma bilmeyen vatandaşımız vardı. İlk etapta 543 okuma-yazma kursu açtık. Şu an itibariyle kurslarımıza devam eden ağırlıklı olarak bayandan oluşmak üzere 6 bin 140 kursiyerimiz bulunmaktadır. Hedefimiz okuma yazma bilmeyen vatandaşlarımızın 80 saat süren kurslarımızda okuma yazma imkanına kavuşmalarıdır. Tekrar kurslarımız devam edecektir. Yine açacağımız kurslarla il ve ilçelerimizde okuma yazma bilmeyenin kalmaması için her türlü imkanımızı seferber edeceğiz. Okullarımızı ders saati bittikten sonra kursiyerlerimize dersliklerimizi açıyoruz. Tüm öğretmen görevlendirmelerimizi yaptık. Gerekirse Mobil Hizmet Sunacağız   Vali Ustaoğlu, “Engellilerimize yönelik evde nasıl eğitim hizmeti sunuyorsak, köyde olan ve okuma-yazma öğrenmek isteyen vatandaşlarımıza da aynı imkanı sunacağız. Şu an köylerde de açtığımız kurslar mevcut” dedi. Sayın Valimize İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet KORKMAZ, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Nedim YOLDAŞ Eşlik Etti.  
Sayın Valimiz İsmail USTAOĞLU ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Emin KORKMAZ Okuma Yazma Seferberliği Kurslarını Ziyaretinde bulundular.

07-03-201807-03-201807-03-201807-03-201807-03-201807-03-2018

Yeni Hükümet Konağı Kat 3 BİTLİS - (434) 280 13 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.