BİTLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YIL SONU MESAJI

YIL SONU MESAJI

Sevgili öğrencilerimiz, değerli meslektaşlarım ve saygıdeğer velilerimiz,

Bir eğitim-öğretim yılının daha sonuna geldik.Başta öğrencilerimiz olmak üzere vefakar ve fedakâr çalışmalarıyla evlatlarımızı yarınlara hazırlayan öğretmenlerimize, eğitim yöneticilerimize, velilerimize ve öğrencilerimize iyi bir tatil dilerken, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.

Yarınlarımızın teminatı öğrencilerimiz,

Yaşamış olduğunuz karne heyecanınıza bugün Sayın Başkanımız Binali YILDIRIM, Sayın Milli Eğitim Bakanımız İsmet YILMAZ ve Sayın Valimiz İsmail Ustaoğlu, Milletvekilimiz Sayın Vedat DEMİRÖZ, hazırda bulunan büyük kalabalıkla beraberben de yürekten katıldım. Sizlerle birlikte aynı heyecanı yaşadık. Ülkemizin geleceği olan siz öğrencilerimize olan güvenimiz tamdır. Sizleri düşünen, inceleyen, sorgulayan, eleştiren, analitik düşünebilen, teknolojiyi üreten ve yöneten, okumayı bir kültür haline getirmiş ve aynı zamanda ahlâkî değerleri özümsemiş insanlar olarak görmek bizim en büyük hayalımız ve temennimizdir.

  İnsanlar her zaman istediğini elde edemeyebilir. Neden istediğini alamadığını sorgulamalı. İşte bugün sizlere verilen karnelerde kendinizi sorgulamanız ve eksikliklerinizi görmeniz açısında bir fırsat. Bu fırsatı iyi değerlendirip eksikliklerinizi tamamlayabilirsiniz. Yeter ki planlı ve disiplinli bir çalışmayı isteyin.Uzun bir eğitim yılını güzel bir karne ile taçlandıran öğrencilerimizi yürekten kutluyor.

Tatilinizi dinlenerek, çok kitap okuyarak, ailenizle daha fazla zaman geçirerek, büyüklerinizi ziyaret ederek, seyahat ederek, yeni yerler keşfederek, yeni insanlar tanıyarak, sanat ve sporla meşgul olarak geçirmenizi istiyorum. Sizlere iyi tatiller dilerken, sevgiyle gözlerinizden öpüyorum.

Saygı Değer meslektaşlarım,

Eğitim-öğretim yılı boyunca yarınlarımızın teminatı sevgili öğrencilerimiz için göstermiş olduğunuz üstün gayretten dolayı hepinizi ayrı ayrı tebrik ediyorum. Verdiğiniz emek her türlü takdire şayandır. Öğrencilerimize millî ve manevî değerlerimizi önemini kazandırmanın yanında, gelişimleri ve akademik yolculuklarında onlara sağladığınız büyük katkılardan dolayı sizlere yürekten teşekkür ediyorum. Ülkemizin kalkınması ancak sizlerin gayreti, emeği ve özverili çalışmalarınız sayesinde olacaktır. Sizler çokdeğerlisiniz. İyi bir tatil geçirmenizi diliyorum.

Değer veliler,

Öncelikle şunu bilmenizi isterim. Çocuklarınız her şeyden daha kıymetlidir. Bu gün almış oldukları karnenin her şey olmadığını bilin. Başarı tek taraflı değildir. Çocuklarınızı aldıkları notlara göre değerlendirmeyin. Olaya daha geniş bir pencereden bakın.  Notları ne olursa olsun çocuklarınızın nottan daha değerli olduğunu onlara hissettiriniz. Çocuklarımız, bizim hayattaki en değerli varlıklarımızdır. Onlar için ne kadar çok çalışsak azdır. Geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızın iyi bir eğitim almalı. En iyi şekilde yetişmeleri hepimizin ortak hedefidir.

Sevgili anne-babalar, unutmayınız ki karne bir son değildir. Ama asıl önemli olan, karşılaştığımız durum ne olursa olsun çocuklarımıza duyduğumuz güveni ve desteği sürdürmektir. Önemli olan onların birer çocuk, birer genç olduklarını unutmamaktır. Onlara doğru rehberlik yapıp yanlarında olduğumuzu hissettirdiğimiz zaman çocuklarımız hayallerini gerçekleştirip ülkemizin güzel yarınlarında yerlerini alacaklardır. Sizlerin, bu kutlu vazifemizde yanımızda olacağınız inancıyla çalışıyoruz.

             2017–2018 eğitim-öğretim yılı sonunda, sevgili öğrencilerimizi, değerli meslektaşlarımı ve saygıdeğer velilerimizi okullarımızın ısınmasında ve temizliğinde sorumlu  personellerimizi kutlarken, huzurlu, sağlıklı ve mutlu tatiller diliyor saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

 

                                                                                                  M. Emin KORKMAZ

                                                                                              Bitlis İl Milli Eğitim Müdürü

Yeni Hükümet Konağı Kat 3 BİTLİS - (434) 280 13 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.