BİTLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Sayın Mehmet Emin KORKMAZ'ın "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı" Mesajı

İl Müdürümüz Sayın Mehmet Emin KORKMAZ'ın

    Çocuklara armağan edilen ilk bayram olan ve tüm dünyaya örnek teşkil eden 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 103. Yıl dönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

    "Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir." diyen Mustafa Kemal Atatürk'ün izinden giden yüce milletimiz, her şartta kendini yeniden var etmeyi başarmıştır. Bundan yüzyıl önce olduğu gibi bundan sonraki yüzyılında da millet olma bilinciyle tarihe adını yazdırmaya devam edecektir. Kurtuluş Savaşımızın dönüm noktası olan 23 Nisan 1920 tarihi milletimizin bağımsızlık ve özgürlük iradesini tüm dünyaya ilan ettiği tarihtir. Ülkemiz içinde bulunduğu her türlü güçlük ve olumsuzluğa rağmen " Hâkimiyet, kayıtsız şartsız milletindir" demiştir. Milletimizi ortak bir gaye etrafında bir araya gelerek birleştiren ilk Meclisimiz, birlik ve beraberliğin, en güzel timsali olmuştur.

    23 Nisan 1920 günü vatanın dört bir yanından gelen temsilcilerle Türkiye Cumhuriyeti'nin temelini atan milletimiz, birlik ve beraberliğin önemini bütün dünyaya göstermiştir.

    Bir milleti millet yapan en önemli değer zor günlerde kenetlenip o günleri yeniden aydınlığa çıkarmaktır. Milletimiz bunun en güzel örneğini yüzyılın felaketini yaşadığı bu günlerde Kurtuluş Savaşı ruhunu yeniden yaşatarak göstermiştir

    Bu duygu ve düşüncelerle deprem bölgesindeki çocuklarımız başta olmak üzere ülkemizin dört bir yanındaki bütün çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyor, sevgilerimi sunuyorum.

 

.

Mehmet Emin KORKMAZ

İl Milli Eğitim Müdürü   

Yeni Hükümet Konağı Kat 3 BİTLİS - (434) 280 13 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.