BİTLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal GÜR Başkanlığında, Maarif Modeli Öğretim Programı ve Yeni Müfredat Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal GÜR Başkanlığında, Maarif Modeli Öğretim Programı ve Yeni Müfredat Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

Bitlis Eğitim Ailesi
Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli" Gündemiyle Toplandı.
  
   İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal GÜR'ün başkanlığında, "Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli" kapsamında hazırlanan yeni müfredat taslağının değerlendirildiği bir toplantı gerçekleştirildi.

  İl Müdürlüğümüz Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya İl Müdürümüz Sayın Bilal GÜR'ün başkanlığında, Eğitim Müfettişleri Başkanı Sayın Yunus ŞİMŞEK,
İl Müdür Yardımcılarımız Sayın Abdullah YÜZER ve Sayın Nedim YOLDAŞ, Tatvan İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Hüseyin ULUDAĞ, Mutki İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Murat BİÇER,  Ahlat İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Rafet AKGÜN, Adilcevaz İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Yavuz BEŞKARDEŞ, Hizan İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Cemil TARHAN,Güroymak İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Nazım BUDAK katıldı.

  Bakanımız Sayın Yusuf TEKİN başkanlığında Ankara'da düzenlenen 81 ilin Milli Eğitim Müdürlerinin bulunduğu toplantıda alınan kararlar değerlendirildi. Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli Eğitim Programı ve Yeni Müfredatın Değerlendirilmesi, Tanıtılması ve Yaygınlaştırması için yapılacak iş ve işlemlerin planlanması hususunda kapsamlı bir görüş alışverişinde bulunuldu.

 Milli bilince sahip, ahlaklı , erdemli , milleti ve insanlık için faydalı, güzel olanı yapmayı ideal edinmiş; beden, zihin, kalp ve ruh bütünlüğüne sahip bilge nesiller yetiştirilmesinin bu programın ana hedefi olduğunu söyleyen Sayın GÜR, eğitim yöneticileri ve öğretmenlere bu süreçte büyük görevler düştüğünü ifade etti.

İl Müdürümüz Sayın GÜR, şöyle devam etti:

"Eğitim sistemimizde önemli değişimler yapabilmek, ileriye taşımak,
gelecek nesillerimize daha iyi yarınlar inşa etmek için ortak bir vizyon oluşturmaya yönelik katkılarınız paha biçilmezdir.

Geçmişten geleceğe köprü kurarak sadece medeniyete uyum sağlayan değil, medeniyet kurucusu ve geliştiricisi, ahlaklı, erdemli ve bilge nesiller yetiştirmeyi hedefleyen bu yeni müfredat uygulamalarının takipçileri sizler olacaksınız."

İl Müdürümüz Sayın Bilal GÜR'ün başkanlığında gerçekleştirilen toplantı dilek ve temennilerin belirtilmesi ardından sona erdi.

 

03-05-202403-05-202403-05-202403-05-202403-05-2024

Yeni Hükümet Konağı Kat 3 BİTLİS - (434) 280 13 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.