BİTLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Emin KORKMAZ' ın ''10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü'' Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Emin KORKMAZ' ın ''10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü'' Mesajı

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, büyük devlet adamı , Gazi  Mustafa Kemal Atatürk'ü vefatının 84. yıl dönümünde saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz.

 

M. Kemal Atatürk, "Türk halkı asırlardan beri hür ve bağımsız yaşamış ve bağımsızlığı hayatın şartı kabul etmiş bir milletin kahraman evlatlarıdır bu millet istiklalsiz yaşamamıştır yaşayamaz ve yaşamayacaktır."

    

Zekası, çalışkanlığı, devlet adamlığı, kararlılığı, öngörüsü ve yönetim anlayışı ile sadece Türk Milleti için değil, dünya milletleri tarafından da büyük bir lider olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "en büyük eserim" dediği Türkiye Cumhuriyeti'ni gençlerimize emanet etmiş olup ; gençlerimizde  bu mirasa ilelebet sahip çıkacaktır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, İstiklal Mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. 

 

Mehmet Emin Korkmaz

İl Milli Eğitim Müdürü

 

10-11-2022

 

Yeni Hükümet Konağı Kat 3 BİTLİS - (434) 280 13 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.