BİTLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Emin KORKMAZ'ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Emin KORKMAZ'ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Cumhuriyetimiz, milletimizin şanlı tarihi içindeki en büyük kazanımlarındandır. Cumhuriyet, bir erdem olmakla beraber, çağdaşlaşmanın ve demokrasinin de dayanağıdır. Cumhuriyet, birlikte yaşamanın kendisidir.

Cumhuriyetimizin 99.Yılını büyük bir coşkuyla, heyecanla ve gururla, okullarımızda, evlerimizde ve vatanın her karış toprağında kutluyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk "Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz" demekle, bize; Muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkmakla, Cumhuriyetimizi nasıl yükselteceğimizi de hedef olarak göstermektedir. Geleceğimizin teminatı olan geçlerimizi; bilimi, azmi, çalışmayı, milli ve manevi değerlerimizi her şeyin üzerinde tutmayı benimseyen bireyler olarak yetiştirmek için de büyük çaba harcamaktayız.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin 99. Yıl dönümünde başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bu toprakları bizlere vatan kılan tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle ve minnetle yâd ediyorum.

Mehmet Emin KORKMAZ

Bitlis İl Milli Eğitim Müdürlüğü

 

Yeni Hükümet Konağı Kat 3 BİTLİS - (434) 280 13 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.