BİTLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN BİLAL GÜR' ÜN "ANNELER GÜNÜ " MESAJI

İL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN BİLAL  GÜR' ÜN

  Şefkatin, merhametin ve fedakârlığın sembolü; her koşulda karşılıksız seven, koruyan, kollayan ve evlatlarına kol kanat geren annelerimizin Anneler Günü'nü kutluyorum.

   Annelerimiz sabır, hoşgörü ve sevgi dolu yürekleriyle, toplumsal yaşamda huzur ve barışın tesisinde önemli rol oynamaktadır. Sevgiyi, saygıyı, dayanışmayı, paylaşmayı ve hoşgörüyü bizlere öğreten annelerimiz; ülkemizde mutluluğu ve huzuru tesis etmede en büyük gücümüzdür. 

   Unutulmamalıdır ki hayat, en büyük mucizedir ve bu mucizenin başkahramanı annelerimizdir. Onlar, can içinde can taşımaya başladığı ilk andan, son nefesimize kadar bizleri kötü niyetlerden, kötü düşüncelerden koruyan, dualarıyla üstümüzü örten görünmez zırhlarımızdır. Onlar, hayatımızın her anında yolumuzu aydınlatan ışık misali ömrümüze şekil veren en kıymetli hazinelerimizdir. Onlar, fedakârlığın, karşılıksız sevginin, sınırsız şefkatin ve gerçek merhametin yegâne timsali; "Cennet annelerin ayağının altındadır" Hadis-i Şerifinin muhataplarıdır.

   Bugün Anneler Günü. Büyüklerimize koşma, sarılma, hayır dualarını alma günü. Uzakları yakın etmenin mutluluğunu hissetme, onların gözüyle bakabilmenin zamanı.  

  Bu duygu ve düşüncelerle karşılıksız ve sınırsız sevginin, hoşgörünün, sabrın, en masum ve temiz duyguların timsali eli öpülesi annelerimizin Anneler Günü'nü kutluyor; başta en değerli varlıkları olan evlâtlarını vatanımızın bekâsı için adayan şehit anneleri olmak üzere tüm annelerimize sevgi ve saygılarımı sunuyor; ahirete irtihal etmiş tüm annelerimizi rahmetle ve minnetle yâd ediyorum.

Yeni Hükümet Konağı Kat 3 BİTLİS - (434) 280 13 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.