BİTLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Sayın Bilal GÜR'ün 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

İl  Müdürümüz Sayın Bilal GÜR'ün  19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Bugün Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkarak Türk gençliğine ışık tuttuğu bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin başlangıcı olan 19 Mayıs'ı bir kez daha gururla ve coşkuyla kutluyoruz.

Sizleri, o gün Samsun'unun vatanperver insanlarını selamlayan Atatürk'ün taşıdığı duygularla selamlıyorum.

Atatürk'ün ifade ettiği gibi, gençlik milletin geleceğidir. Gençler ülkemizin aydınlık yarınlarının teminatıdır. 19 Mayıs gençlerimizin milli ve manevi değerlerimize vatan sevgisine, bilime ve çağdaş düşünceye olan bağlılığını pekiştirmek onları cesaretlendirmek ve onlara ilham vermek için önemli bir fırsattır. Bugün milli birlik ve beraberliğimizi kardeşlik duygularımızı daha da pekiştirerek Türkiye'nin geleceğine olan inancımızı bir kez daha vurgulamak için bir araya geliyoruz.

  Sevgili gençler, Binlerce şehit vererek sıkıntı ve yokluklar içinde büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanettir. Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, gelecek kuşaklara aktarmak en büyük görev ve sorumluluğumuz olmalıdır. Bilgiye, çağdaş düşünceye ve özgürlüğe olan inancınızla, ülkemizin daha güçlü ve daha müreffeh bir geleceğe doğru ilerlemesine katkı sağlayacaksınız. 

Geleceğin mimarları olarak, Türkiye'nin Yüzyılında sizler, ülkemizin çağdaş ve ileri bir vizyonunu inşa edeceksiniz. Sizler, büyük birer değişim ve dönüşüm gücüsünüz. Geleceği aydınlatmak için bugünden adımlar atın ve hayallerinizi gerçekleştirmek için ilerleyin.

Kurtuluş mücadelemizin bu anlamlı günü dolayısı ile başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ay yıldızlı bayrağımızın özgürce dalgalandığı toprakları bizlere vatan kılan tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, saygı ve şükranlar anıyor, aziz milletimiz ve gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum. 

Yeni Hükümet Konağı Kat 3 BİTLİS - (434) 280 13 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.