BİTLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN BİLAL GÜR'ÜN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

İL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN  BİLAL  GÜR'ÜN  23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

   İl Müdürümüz Sayın Bilal GÜR 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Mesaji Yayımladı :  

        Bağımsızlık güneşinin vatan ufkunda doğduğu, egemenliğin kayıtsız - şartsız  Milletimize devredildiği, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının yıl dönümü olan 23 Nisan  Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı büyük bir gurur ve  coşkuyla kutluyoruz.   Aziz milletimiz;  Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, zamanın tüm egemen güçlerine karşı, emsali görülmemiş bir mücadele vererek, küllerinden yeniden doğuşun destanını yazmış ve  23 Nisan 1920'de Türkiye Büyük Millet Meclisini Ankara'da açarak bunu tüm dünyaya ilan etmiştir.

          Yüce Meclisimiz; geçmişte nasıl ki bu ülkenin istiklalini sağlamış ve istikbalini yeşertmişse, bugün ve bugünden sonra da demokrasimizin, milli irademizin sönmeyen meşalesi ve milletimizin umut kaynağı olarak,  yarınlarımızı aydınlatmaya devam edecektir. 104 yıl önce bugün, dualarla açılan Türkiye Büyük Millet Meclisinin, tüm yurtta yaratmış olduğu heyecan, bugün çocuklarımızın minnacık yüreklerinde kocaman bir sevince dönüşmüştür. Biliyoruz ki;  Milli ve Manevi duygular etrafında şekillenmiş olan değerlerimiz, bizim en büyük mirasımızdır. Çocuklarımızı bu değerler dünyasının huzur ikliminde iyi bir insan olarak yetiştirmek, hepimizin ortak  görevidir.   

           23 Nisan; Cumhuriyetin kurulduğu, egemenlik mücadelemizin zaferle taçlandığı tarihî dönüm noktamız iken, dünyada çocuklara armağan edilen ilk ve tek bayram olması sebebiyle de eşsiz bir gündür. Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK' ün  "Bugünün küçükleri, yarının büyükleridir. " dediği ve  dünya çocuklarına bayram olarak armağan ettiği bu kutlu günde  Dünyanın farklı coğrafyalarında; Çocukların öldürüldüğü, korkutulduğu, sindirildiği hiçbir inanca hiçbir gerekçeye saygı duymuyor; Özellikle Filistin de çocukların katledilerek savaş ve açlıkla ölüme mahkum edilmesini bütün içtenliğimle  kınıyorum... Dünyamızın geleceğinin;  barış, huzur ve  sevgi ekseninde,  gülümseyen  çocukların omuzlarında yükselecektir.           Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde; İstiklal mücadelesini başarıyla sonuçlandıran Aziz Milletimizin dün olduğu gibi bugün de yarın da dünyaya vereceği çok önemli mesajları vardır. Yunus Emre'lerin, Mevlana'ların, Hacı Bektaşi'lerin, Anadolu Erenleri'nin bu toprakların mayasına çaldığı sevgi felsefesini, kardeşlik duygularını daha da güçlü bir şekilde yeşerteceğiz. Ecdadımızın bu topraklarda yaktığı bağımsızlık, sevgi, hoşgörü meşalesini korumak ve bu mirası çocuklarımıza  aktarmak hepimizin ortak görevdir. Çocuklarımızı; bütünleyici ve birleştirici bir bakış açısıyla, onların aydınlık ve hür yarınlarını tasarlamaya devam edeceğiz. Onlar bizim göz bebeğimiz, yarınlarımız, millî ve insani değerlerimizi geleceğe aktaracağımız gönül köprülerimizdir.          İnanıyoruz ki kendileri küçük ama yürekleri kocaman olan çocuklarımız; sevgi, dostluk bağlarını geliştirerek, tüm insanların barış içinde yaşayacakları bir dünyanın oluşmasına önemli katkılar sağlayacaklardır.

         Sevgili Çocuklar;  Milletimizin bağımsızlık ruhunun, bir kez daha tecelli ettiği ve tarihe şerefle yazıldığı bugünün bayram olarak ilan edilmiş olması, size verilen değerin en büyük kanıtıdır. Sizler; aydınlık yarınlarımızın güvencesi, Cumhuriyetimizin ve demokrasimizin asil varislerisiniz.   Her biriniz; yüreğinizdeki sevgiyle, inanç ve kararlılıkla, bu büyük devleti sonsuza kadar payidar kılacaksınız. Unutmayın ki sizler  soylu  bir geçmişe sahip olan bu ülkenin geleceği ve gerçek sahiplerisiniz. İnanıyorum ki, uygarlığın ve barışın aydınlık yolunda  başarılarla yürüyeceksiniz. 

            Bitlis Eğitim Ailesi olarak, eğitim gönüllüsü Sayın Valimizin himayelerinde Türkiye Yüzyılında;  Maziden aldığımız güçle, atiye uzanan yolculuğumuzda;  çağın ruhuna uygun, bilim ve teknolojiyi kültürel değerleriyle birleştirerek; kaliteli bir eğitim anlayışıyla yolunuzu aydınlatmaya devam edeceğiz. İnanıyorum ki; Milli Egemenlik ışığı, tertemiz  kalplerinizde hep parlayacaktır. Yolunuz aydınlık, yüreğiniz insan sevgisiyle dolsun. Hepinizi umutla bakan gözlerinizden, sıcacık yüreklerinizden öpüyorum...                             Sayın Valim, 

                 Bu duygu  ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, Bağımsızlık ve Egemenliğimizin kazanılmasında canlarını seve seve feda etmiş tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anarken, siz sevgili çocuklarımızın ve tüm dünya çocuklarının, "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı" nı kutluyor,  millet olarak sağlık ve huzur dolu nice bayramlara kavuşmayı temenni ediyorum.  Saygılarımla arz ederim.                                                                                                                                                                       23.04.2024            Bilal GÜR                                                                                                                     Bitlis İl Milli Eğitim Müdürü

Yeni Hükümet Konağı Kat 3 BİTLİS - (434) 280 13 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.