BİTLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BT Rehber Öğretmen Görevlendirme Duyurusu

Bilişim Teknolojileri Rehberliği (BTR) Görevlendirmesi

       Bakanlığımız Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün ilgili yazısında; Fatih Projesi kapsamında donanım kurulumu tamamlanan veya işler vaziyette en az bir bilişim teknolojileri sınıfı bulunan okullarımızda Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmeni görevlendirmesi ile ilgili açıklamalar ve formlar ektedir.

       Görevlendirme başvuruları yapılırken BT Rehberlik Görevi(Bakanlık Yazısı), Tereddüt Edilen Hususlar(Bakanlık Yazısı) ve açıklamalar dikkatlice okunmalıdır.


Açıklamalar

·      Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmen görevlendirmesi 09.02.2015 – 12.06.2015 tarihleri arasında yapılacaktır.

·      Bitlis Merkez’e bağlı okullarda çalışan, BT Rehber Öğretmenliği başvurusu yapacak öğretmenlerle 16 Ocak 2015 Cuma günü saat 14:00’de Oya Havare İlkokulu Uzaktan Eğitim Merkezinde (UZEM) toplantı yapılacaktır. Toplantıya katılmayanların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

·      Fatih projesi kapsamında donanım kurulumu tamamlanan okullarda ihtiyaç varken diğer okullara görevlendirme yapılmayacaktır.

·      Bu görevi yapacak öğretmenler okullarında var olan ders görevini yerine getirdikten sonra kalan zamanlarında bu görevi yerine getireceklerdir.

·      Mezuniyet alanı Bilişim Teknolojileri (BÖTE) olup farklı branşta atanan öğretmenler BT Rehber Öğretmen görevi talep edebileceklerdir. Görev talep dilekçesine ek olarak mezuniyet diploması örneğini ekleyeceklerdir. Bu görevi Bilişim Teknolojileri branşında ki öğretmenler ile aynı statüde talep edebileceklerdir. Fakat istekli öğretmenlerin aynı şartları taşıması durumunda atama branşı Bilişim Teknolojisi olanlara öncelik verilecektir.

·       BT Rehber Öğretmen olarak Sınıf Öğretmeni teklif eden okullar, bünyelerinde norm fazlası Sınıf Öğretmeni olduğuna dair bir belgeyi görev talep dilekçesine ekleyeceklerdir.

·       BT Rehber Öğretmeni görev talep dilekçeleri ve eklerinde eksik ve yanlış bilgi veren öğretmenlerin görev talepleri işleme koyulmayacaktır.

·       Başvuru formunun okul müdürlüğünce onaylanmış hali ".jpg" formatında  btkoordinator13@gmail.com adresine gönderilecektir.

·       İletişim için btkoordinator13@gmail.com adresine mail yollanabilir.

 

 

Resmi Yazı

BT Rehberlik Görevi(Bakanlık Yazısı)  

Tereddüt Edilen Hususlar(Bakanlık Yazısı) 

Başvuru Formu

Eğitimde Fatih Projesi Kapsamında Kurulum Yapılan Okullar

 

Yeni Hükümet Konağı Kat 3 BİTLİS - (434) 280 13 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.